Kıvanç Uslu (IBM, Yönetici IT Mimarı)

Kıvanç Uslu (IBM, Yönetici IT Mimarı)

Biyografi

1992 yılında ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun olan Kıvanç Uslu’nun 25 yılı aşkın IT sektörü deneyimi vardır. İş yaşamına IBM çözüm ortağında başlamış, sonrasında kendi şirketinde çalıştıktan sonra, 1999 yılında IBM’e Bilgi Teknolojileri Uzmanı olarak katılmıştır.

2003 yılında Bilgi Teknolojileri Mimarı görevini üstlenmiştir. 2008 yılında IBM Texas Yazılım Laboratuvarı’nda Kıdemli Bilgi Teknolojileri Mimari olarak IBM yazılımlarının çözüm için entegrasyonunda ve gerekli araçların oluşturulması projesinde görevlendirmiştir.

Daha sonra 2010 yılında IBM Türk’e Yazılım Satış/Servis Teknik Müdür ve IBM Ülke Teknoloji Lideri(CTO) görevleriyle geri dönmüş ve halen Müşteri Teknik Danışmanı ve IBM Teknik Profesyonel lideri olarak çalışmaktadır. Kıvanç Uslu, IBM ve Open Group Distinguished Certified IT Architect sertifikasyonlarına sahiptir.

Türkiye’deki tek IBM Teknoloji Akademisi üyesidir. Kıvanç Uslu birçok üniversitede seminerler vermiş, konferanslara konuşmacı olarak katılmış ve makaleler yayınlamıştır.