HACKATHON
23 - 24 Kasım 2019
/

İstanbul

/

24 saat

Anadolu Sigorta Hackathon’un Kazananları Belli Oldu

Yarışmada birinciliği Halit Alptekin, Barış Sermet, Emre Emin ve Kadir Can Ekşi’den oluşan Ravens ekibi alırken; Ebru Diler, Emre Yavuz ve Enes Çankırı’dan oluşan P=NP ekibi ikinci; Hüseyin Yapıcı, Abdülkadir Güvel, Berke Kadam, Deniz Akkuş ve Müge Firdevs Gıran’dan oluşan Boyoz ekibi ise üçüncü oldu.

Tüm fotoğraflara “FOTOĞRAFLAR” sekmesinden ulaşabilirsiniz.

ANADOLU SİGORTA HACKATHON NEDİR

Müşterilerimizi “Dijital Sigortacılık” dünyasına davet edecek, sigortacılık ürün ve hizmetler ile sürdürebilir bağ kurduracak; gündelik hayatı kolaylaştıran fikirler arıyoruz! Geleceğin Sigortacılığına göz kırpan her türlü hayalin teknoloji ile buluşmasını destekliyoruz.

Dijital projeler geliştirmekten keyif alan, Hackathon ruhunu yaşamak isteyen; potansiyel ve mevcut müşterilerimize günlük hayatlarında sigortacılık ile ilişkili bir fayda sağlayabilecek inovatif fikirlere sahip tüm yazılımcı, tasarımcı ve geliştiricileri Anadolu Sigorta Hackathon’a bekliyoruz!

Sigortacılık deneyimini yaygınlaştırmak, keyifli müşteri deneyimi sağlayacak çözümler sunmak en büyük hedefimiz.

BİZ KİMİZ

Türkiye’nin en köklü ve ilk ulusal sigorta şirketiyiz. Bu sene 92. yaşını kutlayan Anadolu Sigorta, Mustafa Kemal Atatürk’ün isteği ile kuruldu. Kurulduğumuz ilk günden bu yana sigortacılık sektörüne yön verdik. Ürün ve hizmetlerimizle de müşteri memnuniyetini temel alırız. Sektörümüzde bu alanda öncü konumdayız.

 

Hayat sigortası ve bireysel emeklilik dışındaki tüm sigorta branşlarında faaliyet gösteriyoruz. Binden fazla çalışana ve tüm yurt çapına yayılan acente ağına sahibiz. Genel Müdürlüğümüz İstanbul Kavacık’ta yer alırken, Türkiye dışında Kuzey Kıbrıs’ta da temsil edilen az sayıdaki sigorta şirketlerinden biriyiz.

KATILIM ŞARTLARI

Detaylar için şartnameyi  inceleyebilirsiniz.

ÖDÜLLER

Hackthon’da yarışıp ilk 3’e giren proje ekipleri, ekip başına ödül kazanmaya hak kazanacaklar. İlk 3’e giren ekiplerimize ayrıca online eğitim ödülümüz de olacak.

20.000 TL

10.000 TL

5.000 TL

Program

1. Gün
18/11/2017
2. Gün
19/11/2017

Tickets

SIKÇA SORULAN SORULAR

Anadolu Sigorta Hackaton nerede yapılacak, geldiğimizde nerede konaklayacağız?

Hackathon’u, Şirketimizin İstanbul Kavacık’taki Genel Müdürlük binasında yapacağız. Konaklama da yine etkinliğimizin olduğu aynı ortamda olacak. Katılımcılarımızın konaklama için kendilerinin bir şey getirmesine gerek olmayacak. Gerekli tüm ortam ve malzemeleri Anadolu Sigorta olarak biz temin edeceğiz.

Nasıl katılırım?

Anadolu Sigorta Hackathon’a katılmak için http://hackathon.anadolusigorta.com.tr websitesinde yer alan katılım formunu, 13 Ekim tarihine kadar eksiksiz doldurmak yeterli. Başvurusu alınan tüm katılımcılara onay e-maili göndereceğiz. Ön eleme sonrası, Hackathon’a katılacak katılımcılarımızı da ayrıca e-mail ile bilgilendireceğiz.

Kimler katılabilir?

Anadolu Sigorta’da çalışmayan, çalışanlarımızın akrabası olmayan ve şirketimiz ile iş ilişkisi içinde olmayan herkes, hiçbir ek koşul olmaksızın Anadolu Sigorta Hackaton’a katılabilir. Dikkat edilmesi gereken tek nokta, katılımlar bireysel olarak değil, ekipler şeklinde olacaktır.

Katılım ücretli mi?

Anadolu Sigorta Hackathon’a katılım tamamen ücretsizdir.

Ekipler kaç kişi olmalıdır?

Ekipler en az 2, en çok 5 kişiden oluşabilir. Bir kişi sadece tek bir ekipte olabilir.

Yanımızda neler getirelim?

Hackathon’a katılmak için tek yapmanız gereken kendi kişisel bilgisayarlarızı ve güç kablolarınızı getirmeniz. Diğer tüm malzemeleri size Anadolu Sigorta sağlıyor olacak. Ancak eğer ihtiyaç duyuyorsanız ek donanım da getirebilirsiniz.

Ulaşım nasıl sağlanacak?

Özel bir ulaşım organizasyonumuz olmadığından, katılımcılarımızın Hackathon’un yapılacağı yere kendi imkanları ile gelmelerini beklemekteyiz. İstanbul dışından gelecek olan katılımcılarımızın, 100 liraya kadar olan yol ücretlerini belli durumlarda karşılıyoruz. Bu konudaki detaylı açıklamayı “Şartname” başlığımızda bulabilirsiniz.

Anadolu Hackathon’un tüm şart ve kurallarını nereden bulabilirim?

Hackathon’la ilgili ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgilere şartname başlığımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Katılım İçin Yaş Sınırı Var mı?

Anadolu Sigorta Hackathon’a katılım için yaş sınırı yoktur. Ancak şehir dışından da katılım yapılabilen Hackathon’da gece konaklama da gerektiğinden, 18 yaşın altındaki katılımcılarımızın, velilerinden aşağıdaki şekilde bir yazı getirmelerini istemekteyiz.

“Velisi olarak bulunduğum ….oğlumun/kızımın 18-19 Kasım tarihli Anadolu Sigorta Hackathon’a katılımı konusunda bilgim olduğunu , organizasyon kapsamında 100 TL’yi aşan yol masraflarının tarafıma ait olduğunu kabul ve taahhüt ederim.”

Adres

Anadolu Sigorta Genel Müdürlük

Rüzgarlıbahçe Mh. Kavak Sk. No:31 – Kavacık, Beykoz, 34805 Istanbul

Eposta: hackathon@anadolusigorta.com.tr

 

ODTÜ Teknokent, IEEE Türkiye ve IBM’in katkılarıyla